Steroidy anaboliczno-androgenne jako brama do uzależnienia od opioidów

Sportowcy, którzy nadużywają sterydów anaboliczno-androgennych mogą nadal nadużywać agonistów antagonistów opioidowych, takich jak nalbufina1-3, a nawet klasyczne opioidy, takie jak heroina.2.3 Badaliśmy to zjawisko wśród pacjentów leczonych w Sunrise House, prywatnym ośrodku dla pacjentów uzależnionych od substancji psychoaktywnych. leczenie uzależnienia w północnej części stanu New Jersey. Spośród 227 mężczyzn dopuszczonych do uzależnienia od heroiny lub innych opioidów w 1999 roku, stwierdziliśmy, że 21 (9,3 procent) miało historię stosowania anaboliczno-androgennych sterydów. Przeciwnie, wśród 197 mężczyzn przyjętych na uzależnienie od opiatów w 1990 r. Tylko (0,5%) zgłosiło wcześniejsze stosowanie steroidów anaboliczno-androgennych (P <0,001 przez dwustronny test Fishera).
Żaden z 21 mężczyzn w 1999 roku nie zgłosił żadnej formy nadużywania lub uzależnienia od substancji przed zastosowaniem steroidów anaboliczno-androgennych. Średni wiek (. SD) w momencie pierwszego użycia steroidów anaboliczno-androgennych wynosił 20,9 . 2,4 roku, a wiek w chwili pierwszego użycia opioidów wynosił 27,0 . 4,0 lat. Dostarczone informacje zdecydowanie sugerują, że zostały wprowadzone do opioidów przez stosowanie anaboliczno-androgenne steroidów i kulturową subkulturę: 17 z 21 mężczyzn (81 procent) po raz pierwszy zakupiło opioidy od tego samego dilera narkotyków, który sprzedał im anaboliczno-androgenne sterydy; 14 (67 procent) zostało wprowadzonych do opioidów przez innego kulturystę; 18 (86 procent) twierdziło, że po raz pierwszy stosowali opioidy, aby przeciwdziałać bezsenności i drażliwości wywołanej przez anaboliczno-androgenne sterydy; a 14 (67 procent) stosowało opioidy w celu przeciwdziałania depresji związanej z odstawieniem sterydów anaboliczno-androgennych. Wszystkie 21 mężczyzn zgłosiło przynajmniej jedną z tych czterech cech.
Demograficznie, ci ludzie okazali się nietypowi dla użytkowników opioidów; wszyscy mieszkali na przedmieściach New Jersey i zgłosili średni dochód gospodarstwa domowego w wysokości 69 800 USD (zakres od 38 000 do 145 000 USD). Zgłaszali poważne powikłania chorobowe. Od czasu pierwszego użycia opioidów 15 (71%) zostało oskarżonych o posiadanie substancji kontrolowanej lub oszustwa na receptę; 5 (24 procent) odbyło karę więzienia, w tym za usiłowanie zabójstwa; a 7 (33 procent) dokonało co najmniej jednej próby samobójczej. W okresie od do 11 miesięcy od ich wypisu z Sunrise House, 17 (81 procent) nawróciło do stosowania opioidów, a 2 (10 procent) popełniło samobójstwo.
Odkrycia te sugerują niepokojący trend: sterydy anaboliczno-androgenne mogą służyć jako leki wrota do uzależnienia od opioidów, z istotnymi związanymi chorobami, a nawet śmiertelnością. Chociaż nasze badanie nie może wykazać, że stosowanie sterydów anaboliczno-androgennych samo w sobie prowadzi do uzależnienia od opioidów u tych mężczyzn, dane, które przedstawiamy, sugerują tę interpretację. Alternatywnie, to, co zaobserwowaliśmy, może być specyficzne dla naszego obiektu, ale nasz ośrodek znajduje się w regionie, w którym nie notuje się wyjątkowo wysokich wskaźników stosowania anaboliczno-androgennych sterydów lub uzależnienia od opioidów. Postęp od stosowania anaboliczno-androgennych sterydów do uzależnienia od opiatów zasługuje na dalsze badania jako publicznego problemu zdrowotnego.
Drew Arvary
Sunrise House, Lafayette, NJ 07848
Harrison G. Pope, Jr., MD
Harvard Medical School, Boston, MA 02115
3 Referencje1 McBride AJ, Williamson K, Petersen T. Trzy przypadki uzależnienia chlorowodorku nalbufiny związane ze stosowaniem sterydów anabolicznych. Br J Sports Med 1996; 30: 69-70
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Wina JD Jr, Gruber AJ, Pope HG Jr, Lukas SE. Zależność chlorowodorku nalbufiny od użytkowników sterydów anabolicznych. Am J Addict 1999; 8: 161-164
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
3. Papież HG Jr, Phillips KA, Olivardia R. Kompleks Adonis: sekretny kryzys obsesji męskiego ciała. New York: Free Press, 2000.
Google Scholar
(63)
[patrz też: porfiria skórna, zastawka eustachiusza, przewody cuviera ]
[przypisy: neurolog szczecinek, oddychanie podczas biegu, odczyn tuberkulinowy ]